Icon Szybka realizacja
Icon 15 dni na zwrot
Icon Bezpieczeństwo transakcji

Dopasuj okulary do twarzy

Znajdz najkorzystniejszy kształt okularów dla Twojego kształtu twarzy

Dopasuj okulary do twarzy

Znajdz najkorzystniejszy kształt okularów dla Twojego kształtu twarzy

Najpopularniejsze marki

Okulary Przeciwsłoneczne LiuJO

LIU JO

Okulary Przeciwsłoneczne Swarovski

Swarovski

Okulary Przeciwsłoneczne Converse

Converse

Okulary Przeciwsłoneczne Dsquared2

Dsquared2

Okulary Przeciwsłoneczne Calvin Klein

Calvin Klein

Okulary przeciwsłoneczne karl lagerfeld

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

Okulary Karl Lagerfeld

Historia marki Karl Lagerfeld

Karl Otto Lagerfeld. To nazwisko zna niemal każdy. Historia jego kariery jest niesamowita, zawrotna i bajeczna.

Czy wiesz, że Karl wielokrotnie podawał złą datę swoich urodzin? Raz twierdził, że urodził się w 1930 roku, innym razem, że w 1938. Ostatecznie w 2013 r. potwierdził, że urodził się w 1935. Czy jednak i tym razem nie skłamał? Tym bardziej, że jego dawni koledzy w dalszym ciągu twierdzili, że urodził się w 1933. Tak samo zostało to zapisane w akcie zgonu. Podawał również różne dane swoich rodziców, zmieniając ich imiona i nazwiska.

Od 1964 roku projektował jako „wolny strzelec”, bez określonego etatu, dla wielu ekskluzywnych marek: Chloe, Valentino, Cherlesa Jourdana czy Krizji.

Francuski dom mody Chanel. To tutaj Lagerfeld był dyrektorem kreatywnym od 1983, aż do swojej śmierci w 2019 roku. Dodatkowo pracował we włoskim domu mody Fendi, również piastując posadę dyrektora kreatywnego.  

W 1984 roku Karl założył własną markę pod nazwą „Karl Lagerfeld”. Ubrania, buty, torebki, szaliki, okulary przeciwsłoneczne i oprawki korekcyjne Karla. Jego ostatnia kolekcja to ubrania zimowe na tak popularne apres-ski.

Ubierał takie gwiazdy jak Kylie Minogue, Jennifer Lopez oraz Keira Knightley.

Fotograf, projektant mody, karykaturzysta, artysta. Jego projekty były zawsze innowacyjne, eleganckie i wizjonerskie. Proste formy, nowoczesność połączona z vintage. Nic dziwnego, że Karl Lagerfeld stał się ikoną mody.  

Siwe, a właściwie białe włosy, uczesane w kitkę, rękawiczki, czarny garnitur, biała koszula, wysokie krochmalone kołnierzyki. Czarne okulary przeciwsłoneczne, które nosił od lat 70. XX wieku. To z pewnością znaki rozpoznawcze Lagerfelda. To z pewnością nie były nigdy tanie okulary przeciwsłoneczne. 

Karl Lagerfeld prawie zawsze pojawiał się w okularach przeciwsłonecznych. Poza kilkoma nielicznymi przypadkami praktycznie się bez nich nie pokazywał. Na rynku komercyjnym pierwsze okulary przeciwsłoneczne i korekcyjne pojawiły się jednak dość późno, bo dopiero w 2007 roku. 

W German Optiker mamy najnowsze okulary przeciwsłoneczne i okulary korekcyjne Karl Lagerfeld. Tegoroczne kolekcje okularów Karl Lagerfeld z pewnoscią dopasujesz do kształtu swojej twarzy.