Icon Szybka realizacja
Icon 15 dni na zwrot
Icon Bezpieczeństwo transakcji

Soczewki Acuvue

Szkła kontaktowe jednodniowe i dwutygodniowe produkowane przez Johnson&Johnson

W 1995 roku firma Johnson & Johnson wprowadziła pierwsze jednodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE na rynek, zapewniając nie tylko wygodę noszenia, ale także ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV. Dwa lata później, wszystkie soczewki ACUVUE zostały wyposażone w filtry UV, aby zapewnić dodatkową ochronę dla Twoich oczu.

Jako jedna z najbardziej zaufanych marek soczewek kontaktowych, ACUVUE oferuje wiele różnych opcji, aby sprostać Twoim indywidualnym potrzebom. Czy jesteś aktywną osobą, która szuka soczewek, które będą trwałe i niezawodne? Wypróbuj soczewki ACUVUE OASYS with Transitions - dwutygodniowe szkła kontaktowe, które zapewniają doskonałe widzenie w różnych warunkach oświetleniowych

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE

HISTORIA SOCZEWEK KONTAKTOWYCH ACUVUE 

Amerykańska firma Johnson & Johnson założona w 1886 roku. Dzisiaj to wielki międzynarodowy koncern, dla którego zdrowie i jego ochrona są na pierwszym miejscu. Firma stawia na silny rozwój swoich produktów. Należą do nich kosmetyki, sprzęt medyczny, farmaceutyki, soczewki kontaktowe, ale również szczepionka przeciwko Covid-19.

Czy wiesz, że pierwsze jednodniowe soczewki kontaktowe ACUVUE zostały wprowadzone do sprzedaży już w 1995 roku? Dwa lata później wszystkie soczewki tej marki blokowały szkodliwe promieniowanie ultrafioletowe UV. Rozwój marki był błyskawiczny. Wkrótce zostały opracowane soczewki BIFOCAL do prezbiopii, czyli starczowzroczności. W kolejnych latach ACUVUE stworzył The Vision Care Institute dla optyków i studentów optometrii. 

KTÓRE SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE WYBRAĆ ?

Soczewki Johnson&Johnson to lubiane i bardzo często kupowane szkła kontaktowe. Nic dziwnego, są bezpieczne dla oka oraz zbudowane z bardzo nowoczesnych materiałów.  

Asortyment ACUVUE obejmuje soczewki kontaktowe toryczne oraz soczewki kontaktowe sferyczne:

  • ACUVUE OASYS with Transitions dwutygodniowe szkła kontaktowe, silikonowo-hydrożelowe.
  • ACUVUE OASYS with HYDRACLEAR PLUS dwutygodniowe soczewki kontaktowe silikonowo-hydrożelowe.
  • ACUVUE OASYS 1-DAY WITH HYDRALUXE  jednodniowe soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem, z technologią HydraLuxe, dla osób prowadzących aktywny tryb życia.
  • 1-DAY ACUVUE  MOIST jednodniowe soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem, z technologią LACREON,dla osób o wrażliwych oczach, a także przy zespole suchego oka.
  • ACUVUE TruEye jednodniowe soczewki kontaktowe, zbudowane z najnowszej generacji silikonu, wysoka gazoprzepuszczal­ność.

CZYM CHARAKTERYZUJĄ SIĘ SOCZEWKI ACUVUE ?

Szkła ACUVUE to najnowocześniejsze rozwiązania na rynku optycznym. Soczewki wykonane są z materiału silikonowo-hydrożelowego. W zależności od typu soczewek mogą je stosować osoby z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem czy starczowzrocznością.

Zastosowane technologie gwarantują wysokie uwodnienie oraz przepuszczalność tlenu. System Hydraclear zapewnia idealne nawilżenie, HydraLuxe jest przystosowane dla osób aktywnych, natomiast TruEye mają wysoką gazoprzepuszczalność.

Bardzo wygodne w użytkowaniu są soczewki kontaktowe ACUVUE jednodniowe. Po 24 godzinach wystarczy je zdjąć i wyrzucić do kosza. Z tego rozwiązania korzystają osoby, które cenią sobie wygodę. Przydają się również w trakcie dłuższych podróży. Wakacje pod namiotem, nad morzem, czy długie godziny spędzone w samolocie nie stanowią już problemu. Z soczewkami jednodniowymi, jest to teraz bardzo łatwe.

Możesz też wybrać szkła kontaktowe ACUVUE dwutygodniowe, przeznaczone do dłuższego stosowania. Możesz je użytkować z przerwami i w międzyczasie  nosić okulary korekcyjne. Takie soczewki kontaktowe możesz użytkować aż miesiąc. Dlatego też możesz się spotkać z nazwą soczewki kontaktowe ACUVUE miesięczne. Pamiętaj jednak, że jest to nazwa „umowna”. Nigdy nie noś takich soczewek dłużej niż dwa tygodnie.

MAM ASTYGMATYZM, KTÓRE SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE MOGĘ NOSIĆ ?

Soczewki kontaktowe toryczne, to rozwiązanie dla osób z astygmatyzmem. ACUVUE posiada w swojej grupie soczewki dla tej wady wzroku. Zostały  dla nich przygotowane soczewki kontaktowe Johnson&Johnson ACUVUE OASYS  for Astigmatism oraz soczewki kontaktowe Johnson&Johnson MOIST for Astigmatism.

OASYS for Astigmatism oraz MOIST for Astigmatism to soczewki, podobnie jak wszystkie, z grupy ACUVUE, z filtrami chroniącymi przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Możesz kupić soczewki jednodniowe, jak i te do dłuższego noszenia np. dwutygodniowe.

Soczewki zostały zbudowane w taki sposób, że uniemożliwiają przesunięcie się, co w przypadku tej wady wzroku ma ogromne znaczenie. Soczewki kontaktowe dla osób z astygmatyzmem możesz kupić w różnej mocy. Mamy nawet soczewki o mocy minus 9 dioptrii oraz cylindrze minus 2,25.

JAK DBAĆ O SOCZEWKI ACUVUE?

Higiena podczas użytkowania soczewek jest niezwykle istotna. O wszystkie typy soczewek kontaktowych powinieneś dbać w ten sam sposób, czyli z najwyższą starannością.

Zanim dotkniesz szkieł kontaktowych, dokładnie umyj i osusz ręce. Używaj dedykowanych płynów do pielęgnacji szkieł kontaktowych. Soczewki kontaktowe przechowuj tylko w specjalnych, przeznaczonych do tego pojemnikach.

TANIE SOCZEWKI KONTAKTOWE ACUVUE

W GermanOptiker.pl kupisz soczewki kontaktowe ACUVUE w różnym przedziale cenowym. Tańsze będą soczewki dwutygodniowe, a nieco droższe jednodniowe.

Jeżeli zdecydujesz się na szkła ACUVUE dwutygodniowe, to pamiętaj, że będziesz potrzebować również płynu do soczewek kontaktowych oraz pojemnika do ich przechowywania.

W naszym sklepie możesz kupić soczewki w różnych paczkach. Jednodniowe szkła kontaktowe ACUVUE dostępne są nawet po 180 sztuk, a dwutygodniowe soczewki kontaktowe po 12. Możesz też zdecydować się na zakup 30 lub 90 sztuk soczewek kontaktowych.