Icon Szybka realizacja
Icon 15 dni na zwrot
Icon Bezpieczeństwo transakcji

Soczewki Clariti Toric

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

Brak produktów!

Nie znaleźlismy produktów w takich kryteriach. Zmien kryteria i spróbuj ponownie.

Rodzaje soczewek kontaktowych – soczewki ClaritiToric

Soczewki kontaktowe cieszą się ogromną popularnością zarówno u osób starszych, jak i młodszych. Zapewniają komfort noszenia dla osób z wadami wzroku, dla których istotny jest aktywny tryb życia. Dzięki zastosowanym technologiom wybór soczewek zależy jedynie od indywidualnych potrzeb.

Obecnie można znaleźć soczewki kontaktowe różniące się między sobą kształtem, parametrami, czasem noszenia oraz przeznaczeniem. Szkła kontaktowe korygują nie tylko krótko- i nadwzroczność, ale również rzadziej występujące wady wzroku. Najpopularniejsze są soczewki sferyczne, dostępne w każdym salonie optycznym, natomiast soczewki toryczne, korygujące astygmatyzm, można otrzymać bez żadnych trudności w naszym sklepie internetowym.

Soczewki kontaktowe ClaritiToric – idealne rozwiązanie dla astygmatyków

Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe o budowie sferycznej lub torycznej. Soczewki sferyczne swoim kształtem przypominają wycinek kuli, czyli sferę, które wiązkę światła najlepiej koncentrują w centrum. Soczewki w każdym punkcie mają jednakową moc, czyli liczbę dioptrii, dlatego najlepiej niwelują podstawowe wady wzroku – krótko- i dalekowzroczność. Dla krótkowidzów soczewka jest cienka w centrum, a jej grubość wzrasta na bokach, natomiast dla dalekowidzów, szkła kontaktowe w centrum są najgrubsze, a na bokach – cienkie.

Soczewki toryczne kształtem przypominają torus – figurę geometryczną podobną do obwarzanka. Soczewki kontaktowe ClaritiToric korygują wady związane z astygmatyzmem – astygmatyzm regularny, rogówkowy oraz soczewkowy. Jest to wada, która polega na nieostrym widzeniu w wybranych kierunkach, która nie zależy od odległości, ale od kąta patrzenia. Promienie słoneczne wpadające do oka załamując się, nie łączą się w jednym punkcie na siatkówce, prowadząc tym samym do zaburzeń widzenia. Oferowane w naszym sklepie soczewki ClaritiToric mają różną moc na całej powierzchni, co pozwala na skorygowanie specyficznych dla astygmatyzmu nieprawidłowości. Dzięki zastosowaniu technologii Advanced Edge Technology soczewki posiadają cieńsze krawędzie, zapewniając większy komfort noszenia oraz stabilne dopasowanie. Soczewki toryczne oferowane w naszym sklepie z powodzeniem zastępują okulary ze szkłami cylindrycznymi, dlatego warto zainteresować się zakupem soczewek kontaktowych ClaritiToric.

Soczewki ClaritiToric – co je wyróżnia?

Oferowane w naszym sklepie internetowym szkła kontaktowe ClaritiToric pochodzą od znanego producenta, firmy CooperVision – lidera na rynku soczewek. Przeznaczone są do użytku miesięcznego dla osób z astygmatyzmem. Miesięczny tryb noszenia sprawia, że soczewki są ekonomiczne. Pielęgnacja soczewek kontaktowych ClaritiToric nie jest skomplikowana – wystarczy wieczorem wyczyścić je w specjalnym płynie i umieścić w pojemniczku. Szkła zostały zaprojektowane przede wszystkim z myślą o osobach aktywnych, oczekujących swobody ruchu i komfortu w użytkowaniu. Technologia WetLoc zastosowana jedynie przy produkcji soczewek firmy CooperVision zapewnia wysokie nawodnienie, zdolność do przyciągania cząsteczek wody oraz zatrzymywania ich na swojej powierzchni. Uwodnienie soczewek na poziomie 56% pozwala na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia szkieł. Zastosowany materiał silikonowo – hydrożelowy oraz filtry UV sprawiły, że soczewki kontaktowe ClaritiToric można nosić przez cały dzień, bez negatywnego wpływu na zdrowie i bezpieczeństwo oczu.

Jak dobrać szkła kontaktowe? Soczewki ClaritiToric online

Zarówno soczewki toryczne, jak i sferyczne powinien dobrać specjalista – lekarz okulista bądź optometrysta. Podczas spotkania wykona odpowiednie badania i dobierze szkła. Jest to szczególnie ważne przy astygmatyzmie, gdzie często dochodzi do sytuacji, w której soczewki będą miały różne parametry dla prawego i lewego oka. Nie należy również samodzielnie dobierać szkieł kontaktowych na podstawie mocy okularów. Przy wyborze soczewek oprócz mocy duże znaczenie ma krzywizna oka oraz indywidualne parametry.

Badanie warto wykonać w jednym z naszych salonów optycznych German Optiker. Specjalista zbada wzrok, nakreśli sposób leczenia i dobierze szkła kontaktowe. W przypadku stwierdzenia astygmatyzmu polecamy zamówić soczewki ClaritiToric online. Na naszej stronie internetowej w prosty sposób dobiera się moc, cylinder oraz oś dla soczewek. W sytuacji, gdy wada nie jest jednakowa na obu oczach, możliwe jest dopasowanie soczewek oddzielnie dla lewego i prawego oka. Dodatkowo zakup soczewek ClaritiToric online jest wygodną oraz tanią opcją. Zyskujemy również pewność, że soczewki będą dostępne.

Na rynku występują soczewki o różnym trybie noszenia: dzienne, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne oraz roczne. Szczególnie polecamy zaopatrzyć się w szkła kontaktowe miesięczne, które mają najlepszy stosunek ceny do czasu noszenia. W naszym sklepie posiadamy soczewki kontaktowe ClaritiToric w wersji miesięcznej. Konstrukcja soczewek pozwala na ich komfortowe użytkowanie. Dodatkowo zakupujesz soczewki ClaritiToric tylko raz na 30 dni, tym samym nie musisz martwić się tym, że zapomnisz ich dokupić.