Icon Szybka realizacja
Icon 15 dni na zwrot
Icon Bezpieczeństwo transakcji

Dopasuj okulary do twarzy

Znajdź najkorzystniejszy kształt okularów dla Twojego kształtu twarzy

Dopasuj okulary do twarzy

Znajdź najkorzystniejszy kształt okularów dla Twojego kształtu twarzy

Najpopularniejsze marki

Oprawki Calvin Klein

Calvin Klein

Oprawki Etnia Barcelona

Etnia Barcelona

Oprawki LIU JO

LIU JO

Oprawki Swarovski

Swarovski

Oprawki Converse

Converse

Okulary korekcyjne kocie oczy

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

Okulary korekcyjne kocie oczy

Okulary korekcyjne kocie oczy, to oprawki uwielbiane niemal przez wszystkie panie. Modne od lat, niesamowicie zmysłowe, kobiece i eleganckie. W naszym sklepie znajdziesz wiele modeli oprawek w stylu kocie oczy. Ten model oprawek był bardzo popularny w roku ubiegłym i w tym również będzie hitem sprzedaży.

Oprawki okularowe kocie oczy to idealne rozwiązanie dla profesjonalistek, które kładą nacisk na styl i klasę.

Historia oprawek okularowych kocie oczy

Początki oprawek okularowych kocie oczy sięgają lat 30. Historia ich powstania jest banalnie prosta. W sklepach optycznych nie było bowiem ładnych i kobiecych okularów korekcyjnych. Zauważyła to projektantka, rzeźbiarka i wynalazca Altina Schinasi. Stąd zrodził się pomysł stworzenia nowej linii oprawek okularowych, wzorowanych na weneckich maskach. Początkowo damskie oprawki kocie oczy nie cieszyły się uznaniem wśród optyków i nie chcieli ich sprzedawać. Po jakimś czasie okazało się, że zauroczyły jednak kobiety i szybko ruszyła linia produkcyjna. Kocie oczy stały się prawdziwym hitem.

Oprawki kocie oczy stały się modne w latach 60, gdy Audrey Hepburn wystąpiła w przeciwsłonecznych okularach kocie oczy w filmie „Śniadanie u Tiffany’ego”.  W kocich oczach występowała również Marilyn Monroe oraz Jacqueline Kennedy. Spowodowało to, że stały się one natychmiast numerem jeden wśród kobiecych oprawek okularowych.

Moda na damskie okulary korekcyjne kocie oczy trwa do dzisiaj.

Dobór oprawek kocie oczy do kształtu twarzy

Oprawki okularowe kocie oczy to model, który uwielbiają panie w każdym wieku. Możesz więc założyć je bez względu na styl, w którym się ubierasz, czy okazję. Okulary kocie oczy możesz zestawić do eleganckiej sukienki oraz szpilek, a nawet sportowych spodni i trampek. Te ponadczasowe oprawki okularowe z pewnością podkreślą kształt Twojej twarzy oraz osobowość i charakter.

Damskie okulary kocie oczy bardzo dobrze wyglądają na twarzy okrągłej i trójątnej, ponieważ optycznie wydłużają i wyszczuplają twarz. Dobrze, aby osoby o twarzy okrągłej wzięły tylko pod uwagę nieco grubsze górne ramki, dzięki czemu podkreślą swoje kości policzkowe.

W okularach korekcyjnych kocie oczy będą dobrze wyglądać również panie o kwadratowej twarzy. Ich kształt bowiem łagodzi mocno zabudowane kości szczęki. Dzięki temu nasze rysy staną się łagodniejsze i bardziej delikatne.

Należy również wziąć pod uwagę, że ten kształt oprawek optycznie powiększa oczy.

Polecane kolory okularów kocie oczy

Okulary kocie oczy możesz wybrać w wielu kolorach i odcieniach. Paniom, które cenią klasykę, rekomendujemy czarne lub brązowe ramki w połączeniu ze złotymi, lub srebrnymi akcentami.

Optyk GermanOptiker to oferta na najwyższym poziomie od znanych i lubianych projektantów, takich jak LONGCHAMP, Etnia Barcelona, Swarovski, czy Kalvin Klein.

Szkła korekcyjne i rodzaje soczewek

Jako firma optyczna wiemy, jak ważna, jest ochrona oczu. Dlatego przy zakupie szkieł korekcyjnych rekomendujemy soczewki z dodatkowymi warstwami ochronnymi AR+ oraz odporne na uszkodzenia i ułatwiające czyszczenie.

Pamiętaj, aby zamawiając okulary korekcyjne, dokładnie przepisać i sprawdzić dane z recepty. Tylko prawidłowo dobrane szkła umożliwią Ci ochronę wzroku.