Tryb noszenia
AMERICAN LENS
Kształt oprawki
Marka
Kształt twarzy
Kształt oprawki
Marka
Kształt twarzy
Nie znaleźlismy produktów w takich kryteriach. Zmien kryteria i spróbuj ponownie.
Soczewki kontaktowe – małe, prawie niewidoczne, całkowicie zmieniły sposób, w jaki wiele osób może dziś korzystać ze wzroku.. Jeśli do tej pory korzystałeś wyłącznie z okularów, soczewki kontaktowe mogą wydawać się czymś obcym, nowym. Dowiedz się, czym są soczewki kontaktowe oraz jaki ich rodzaj może być najbardziej odpowiedni dla Ciebie.
Szkła kontaktowe – informacje podstawowe
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. W odróżnieniu od typowych okularów są prawie niewidoczne, lekkie, wygodne i nie wymagają większej pielęgnacji, poza sposobem ich czyszczenia i przechowywania. Szkła kontaktowe dla wielu osób z wadami wzroku (i nie tylko) stały się czymś, bez czego trudno dziś im wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków, pracy czy budowania własnego wizerunku. Te wykonane z miękkich materiałów soczewki umieszczane bezpośrednio na oku, pozwalają nie tylko korygować wady wzroku ale także zmieniać całkowicie wygląd naszej twarzy czy kolor oczu. Dowiedz się więcej, z czego wykonane są soczewki kontaktowe, jak długo możesz ich używać i jakie typy soczewek są najczęściej wybierane przez ich użytkowników lub zapisywane przez lekarzy.
Materiały do soczewek kontaktowych
Soczewki można podzielić na dwa rodzaje, ze względu na materiał, z jakiego są wykonane.
Pierwszy rodzaj to miękkie soczewki kontaktowe, które delikatnie układają się na rogówce oka. Mogą być wykonane z kilku różnych rodzajów miękkich tworzyw sztuczny, np. nowoczesnego materiału silikonowo-hydrożelowego, który znakomicie przepuszcza tlen do rogówki. Drugim rodzajem, są tzw. twarde soczewki kontaktowe. To idealne rozwiązanie dla osób z bardzo nasiloną krótkowzrocznością lub astygmatyzmem. Są znacznie trwalsze od typowych soczewek kontaktowych, ale mogą dla wielu osób okazać się mniej wygodne oraz wymagają szczegółowego dopasowania pod „parametry” oka. Do dyspozycji użytkowników oddano pięć rodzajów soczewek:
Czas używania soczewek kontaktowych
Kolejnym podziałem soczewek, jaki możesz spotkać, jest czas ich używania. Dotyczy to tak samo czasu używania w ciągu dnia jak również czasu użyteczności soczewki przez kolejne dni i tygodnie od pierwszego użycia. Niektóre soczewki możesz nosić nawet kilka dni bez ich zdejmowania. Najpopularniejszym typem soczewek są soczewki wielokrotnego użycia tradycyjne. Soczewki tego typu wymagają jednak zdejmowania ich na noc oraz regularnego czyszczenia. Mogą być używane nawet przez kilka miesięcy. Jest to rodzaj soczewek odpowiedni dla osób, które lubią wracać do okularów, potrzebują używać ich zamiennie, mają wrażliwe oczy lub skłonności do alergii. Ten typ soczewek wymaga pielęgnacji, ale dzięki temu mogą być używane przez dłuższy okres czasu zapewniając zachowanie zdrowia oczu. Czas używania liczony jest od pierwszego użycia, konieczne jest ich czyszczenie oraz właściwe przechowywanie. Popularne są równiez soczewki jednorazowe, wyrzucane po jednym dniu używania. Ich zaleta jest higiena, brak koniecznosci pielegnacji oraz brak problemów w przypadku zgubienia soczewki.
Soczewki mozemy podzielić także ze względu na tryb noszenia:
Podstawowe typy szkieł kontaktowych
Ostatnim, a zarazem najważniejszym podziałem soczewek jest ich zastosowanie oraz sposób wykonania soczewki. Podobnie jak w przypadku typowych okularów, możemy wyszczególnić kilka typów soczewek:
Noszenie i pielęgnacja soczewek kontaktowych
O ile nie używasz soczewek jednodniowych, które nie wymagają żadnej pielęgnacji, poza ich rozpakowaniem, użyciem i wyrzuceniem pod koniec dnia, inne soczewki wymagają ostrożności i właściwej pielęgnacji.
Soczewki kontaktowego wielokrotnego użycia wymagają zarówno właściwej pielęgnacji po zdjęciu z oka, jak również sposobu ich przechowywania. Powinieneś zwrócić uwagę na sposób, w jaki powinno się ściągać soczewki, bez zgniatania ich, a następnie umieścić w specjalnym pojemniku wypełnionym płynem, który myje jak i dezynfekuje soczewkę oraz pozwala na jej przechowywanie do następnego użycia.
Problemy z używaniem soczewek kontaktowych
Problemy związane z używaniem, tj. noszeniem soczewek kontaktowych, najczęściej wynikają z kilku kwestii, np. doboru właściwego płynu do soczewek czy doboru właściwych szkieł i materiałów z jakich są używane.
Często dobór właściwej soczewki i płynów wiąże się z zastosowaniem metody prób i błędów, ponieważ trudno na etapie pierwszego zakupu stwierdzić, co będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem. Jeśli po użyciu soczewek zaobserwujesz podrażnienie oka, czujesz, że są niewygodne lub nie widzisz dobrze, warto udać na ponowną wizytę do specjalisty, aby zbadać przyczynę tego stanu rzeczy.
Jak dobrać soczewkę kontaktową?
Soczewki kontaktowe mają przede wszystkim za zadanie korygować wszelkiego rodzaju wady wzroku. Dobierając soczewkę, należy więc skoncentrować się na tym, jaką mają pełnić funkcję oraz jakie parametry posiadać. Ważne jest, aby krzywizna soczewki dopasowana była do krzywizny oka, dlatego w tym miejscu również pomoc specjalisty, przynajmniej przy pierwszym zakupie, może okazać się niezastąpiona. W niektórych przypadkach lekarz może zalecić używanie określonego typu soczewki w zależności od Twojej potrzeby medycznej, np. jeśli masz tendencje do suchych oczu. Jeśli już wiesz jakich soczewek kontaktowych, potrzebujesz może zastanowić się nad ich cechami dodatkowymi, takimi jak możliwość używania ich jednorazowo, wielokrotnie lub zmieniając przy tym kolor tęczówki.
Bezpieczeństwo używania soczewek kontaktowych jest uzależnione od ich prawidłowego użytkowania. Noszone, przechowywane i używane w sposób nieprawidłowy mogą doprowadzić do uszkodzenia oczu, dlatego kluczowe jest dokładnie zapoznanie się z instrukcją użytkowania ich, aby uniknąć ryzyka.
Bezpieczeństwo – informacje podstawowe
Jednym z zagrożeń związanych z noszeniem soczewek kontaktowych jest zmniejszenie ilości tlenu docierającego do przedniej powierzchni oka. Jest to spowodowane przysłonięciem całej soczewki aż do jej granic co w efekcie moze doprowadzić do znacznego ograniczenia ilości tlenu dopływającego do oka i dyskomfort.. Równie istotne jest ich prawidłowe czyszczenie i przechowywanie, co ma na celu zapobiec dostawaniu się pod soczewki zanieczyszczeń oraz rozwoju niebezpiecznych bakterii. Soczewki kontaktowe to jeden z najbezpieczniejszych wyrobów medycznych dostępnych na rynku. Z założenia zbudowane są z materiału bezpiecznego dla oka oraz objęte restrykcyjnymi testami.
Warunki używania soczewek kontaktowych
Prawidłowe używanie soczewek kontaktowych sprowadza się do kilku podstawowych zaleceń, zasad oraz warunków:
Wszystkie negatywne skutki używania soczewek kontaktowych wynikają wyłącznie z ich nieprawidłowego użytkowania. Jeśli z jakichś powodów masz obawy czy poradzisz sobie z prawidłowym użytkowaniem soczewek, sugerujemy rozpocząć korzystanie z nich od soczewek jednodniowych, czyli jednorazowych. Takie soczewki wymagają jedynie rozpakowania, załozenia a po zakończonym dniu, zdjęcia i wyrzucenia.
Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów soczewek kontaktowych. Możesz nie tylko dopasować ich moc do wyniku badania, ale również nadać dzięki nim zupełnie nowy styl swojemu wyglądowi. Przede wszystkim poprawić komfort swojego życia, zmieniając klasyczne okulary, na niewidoczne i bardzo wygodne w użyciu soczewki kontaktowe. Pojawia się jedno zasadnicze pytanie: soczewki jednodniowe czy soczewki tygodniowe, a nawet miesięczne? Które sprawdzą się najlepiej i czym kierować się przy wyborze najlepszych soczewek kontaktowych?
Nowoczesne soczewki kontaktowe wykonywane są z hydrożeli lub hydrożelu silikonowego. To materiał, który umożliwia nie tylko osiągnięcie zamierzonego celu, jakim jest korekcja wady wzroku, ale przede wszystkim zapewnia odpowiedni dopływ powietrza do rogówki oka. To właśnie użycie odpowiedniego materiału i właściwa konstrukcja soczewki powoduje, że Twoje oczy pozostają zdrowe, a same soczewki kontaktowe są tak bardzo komfortowe w użyciu. Istnieje wiele kryteriów wyboru soczewek kontaktowych, ale jedno z podstawowych pytań, jakie pojawia się na początku to: soczewki dzienne, tygodniowe czy miesięczne?
Zasadnicza różnica w budowie tych typów soczewek dotyczy ich grubości, ale także sposobu użytkowania. Za tym idzie przede wszystkim sposób ich czyszczenia, przepuszczalność tlenu, ale również zdolność do użytkowania soczewek bez wyjmowania ich na noc. Łatwo zwrócić uwagę również na różnicę w cenie, która będzie znacznie wyższa dla soczewek kontaktowych dziennych.
Hydrożel i hydrożel silikonowy oraz powstające w wyniku ciągłego rozwoju technologii jego odmiany, pokazały, że stworzenie „okularów” zakładanych bezpośrednio na oko, nie jest niczym trudnym. Jednodniowe soczewki kontaktowe to najprostszy produkt tego rodzaju. Są cienkie, nie wymagają czyszczenia, idealnie sprawdzają się dla osób ze skłonnością do przesuszania się oczu. Po prostu zakładasz rano nowe soczewki, przygotowane do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania, a wieczorem zdejmujesz je i wyrzucasz. Klienci decydujący się na tego typu soczewki, doceniają w nich głównie to, że nie trzeba martwić się o ich czyszczenie. Produkowane przez oko lipidy i białka, wymuszają regularne czyszczenie soczewek w celu ochrony oka. Jednorazowe soczewki kontaktowe rozwiązują ten problem po prostu niwelując konieczność ich pielęgnacji. Jedną z największych wad jednodniowych soczewek kontaktowych jest ich cena. Przez sposób ich pakowania, a co za tym idzie również ilość produktu, jaki będzie potrzebował, aby spełnić swoje miesięczne oczekiwania, jest to zdecydowanie produkt droższy. W zamian oferuje on największą swobodę użytkowania szczególnie, że poza nałożeniem i zdjęciem z oczu, nie wymaga żadnych więcej czynności obsługowych.
Soczewki o dłuższym okresie użytkowania
Mamy tutaj soczewki wielokrotnego użytku, np. soczewki dwutygodniowe czy soczewki miesięczne. Bez wątpienia większość użytkowników tego rodzaju soczewek na pierwszym miejscu wskaże ich cenę. Jeden produkt zakupiony na dłuższy okres czasu kosztuje mniej. Należy jednak w cenie soczewek uwzględnić dodatkowo koszt płynu i etui na soczewki. W użytkowaniu soczewek wielokrotnego użycia bardzo ważne jest ścisłe przestrzeganie instrukcji dotyczącej pielęgnacji soczewek jak również oczu. Dopiero wtedy oszczędności wynikającego z zakupu takich soczewek przełożą się na zdrowie i komfort ich użytkowania. Soczewki wielokrotnego użycia są produkowane głównie z hydrożelu sylikonowego. Są grubsze, aby zachować ich trwałość w dłuższym okresie użytkowania. Nadal potrafią znakomicie przepuszczać tlen i zapewniać jego stały dopływ do rogówki. Ponieważ soczewki są przeważnie zdejmowane na noc, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Niezbędny w użytkowaniu takich soczewek będzie odpowiedni płyn do ich czyszczenia i pielęgnacji. Wielu użytkowników jest podatna na podrażnienia oczu wynikające z używania niewłaściwych płynów, dlatego nie zniechęcaj się do tego rodzaju soczewek, ale uwzględnij, że może się zdarzyć, że będziesz musiał przetestować kilka płynów. W przypadku soczewek wielokrotnego użycia np. soczewek miesięcznych lub dwutygodniowych bardzo ważne jest również przestrzeganie terminów. Wymiana soczewek wykonywana we właściwych odstępach czasu zapewniająca tym samym trwałość produktu oraz walory higieniczne.
Decydujac sie na okreslony typ soczewek większość użytkowników zwraca uwagę na cenę, ale również na komfort użycia. Wybierając soczewki uwzględnij równiez odpowiednią technologię, oddychanie czyli dostarczania tlenu do rogówki. W odróżnieniu od typowych okularów soczewki kontaktowe są znacznie tańsze, co powoduje, że możesz testować przez kilka miesięcy wiele ich rodzajów, dobierając właściwą markę produktu, ale też sprawdzając, które z nich będą najwygodniejsze dla Ciebie.
Noszenie soczewek kontaktowych to wygodny sposób na poprawę widzenia i pozbycie się okularów. Ich używanie może czasem powodować, że zapomnimy o nich lub zwyczajnie będziemy chcieli spróbować czegoś nowego, np. zanurzyć się w wodzie na basenie. Czy pływanie w soczewkach kontaktowych jest bezpieczne?
Zaleca się aby soczewki kontaktowe nie miały kontaktu z wodą wszelkiego typu a więc również wodą z basenów, oceanów, jezior. Jak wykazują badania, którymi podpiera się środowisko wydające opinie o produktach tego typu, pływanie z kontaktami może w niektórych okolicznościach prowadzić do infekcji oczu, podrażnień i stanów zagrażających wzrokowi, takich jak owrzodzenie rogówki. Chociaż ekstremalne incydenty zdarzają się rzadko, należy zachować ostrożność, aby im zapobiec. Soczewki kontaktowe powinny być używane w naturalnym środowisku oka, a następnie czyszczone i przechowywane w dedykowanych do tego płynach. To warunek konieczny nie tylko utrzymania dobrej kondycji soczewki, ale również jej pielęgnacji, w tym oczyszczenia ze wszelkiego rodzaju bakterii, jakie mogą gromadzić się w naszym oku. Zbiorniki wodne, wszelkiego rodzaju, są pełne wolno żyjących ameb i pasożytów. Nawet woda basenowa, chlorowana czy ozonowana, nie jest w 100% pozbawiona patogenów w niej znajdujących się. Pływanie w basenie może być mniej ryzykowane niż kąpiel w jeziorze lub morzu, ale od tego, w jakim stanie jest woda basenowa, zależeć będzie wiele czynników zewnętrznych, jak, np. kondycja filtrów i poziom stężenia chloru czy jakość ozonowania. Częściowo problem ten rozwiązuje, np. używanie jednorazowych szkieł kontaktowych, które po wyjściu z wody możemy zwyczajnie wyrzucić. Należy przy tym pamiętać, że poza zagrożeniami wynikającymi z jakości samej wody, w której pływamy i z którą soczewki mają kontakt, pojawia się też ogólny problem używania soczewek pod wodą. Mogą one po prostu przemieścić się, a nawet całkowicie wypłynąć opuszczając rogówkę oka.
Z pomocą użytkownikom soczewek kontaktowych przychodzą okulary pływackie. Nie ma większych zastrzeżeń co do używania ich wraz z soczewkami, dlatego mogą one znacząco pomóc w uprawianiu sportów wodnych czy rekreacyjnemu pływaniu. Nie tylko ochronią oko przed wodą, soczewki przed gromadzeniem się bakterii, ale też zapobiegną ich wypadnięciu w wodzie. Upewnij się, że są okulary, których używasz, są dobrze dopasowane do Twojej głowy i twarzy, a tym samym dobrze uszczelnione. Wykonaj to zanim wejdziesz do wody, i nie usuwaj ich ani nie dopasowuj, dopóki nie skończysz kąpieli. Jeśli obawiasz się, że podczas pływania w okularach, woda dostanie się do wnętrza, stosuj soczewki jednorazowe, tj. soczewki jednodniowe. Pamiętaj, aby natychmiast po zakończeniu uprawiania sportów wodnych, po prostu zdjąć i wyrzucić takie soczewki. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia profesjonalistów i zamówienie specjalnych gogli pływackich ze szkłami korekcyjnymi. Takie rozwiązanie może być bardzo trudne do znalezienia i dosyć kosztowne.
Nie możesz zdjąć soczewki kontaktowej z oka? Taka sytuacja zdarza się i nie musisz się jej obawiać. Szkło kontaktowe może utknąć w Twoim oku,przemieścić się i zniknąć pod powieką lub zwyczajnie przykleić się do oka tak, że nie będziesz mógł jej zdjąć. Możesz czuć niepokój w każdej z tych sytuacji, szczególnie gdy soczewka dostanie się pod powiekę. Pamiętaj jednak, że soczewka nie przesunęła się daleko i nie ma możliwości, aby schowała się gdzieś głęboko, skąd nie będziesz w stanie jej sam wyjąć. W takich sytuacjach pomocne może być mrugnięcie powiekami kilka razy, pomasowanie oka przez powiekę lub użycie soli fizjologicznej i płynu do płukania i przechowywania soczewek.
Przez utknięcie soczewki na oku zwykle rozumie się dwie sytuacje. Jedną, gdy soczewka wciąż znajduje się w centrum oka, ale nie możesz jej przesunąć i złapać. Drugą, kiedy soczewka znika z naszego widzenia i najpewniej (co odczujesz dyskomfortem), znajduje się pod powieką. Dowiedz się co zrobić, gdy soczewka utknie w oku.
Kontakt znajduje się w centrum oka
Przyczyną może być suche oko, co sprawi przyssanie sie soczewki. Najlepsze co możesz w tej sytuacji zrobić, to przemyć oko przez kilka sekund strumieniem roztworu soli fizjologicznej lub płynem do dezynfekcji soczewek. Następnie zamknij oko i delikatnie masuj powiekę, aż poczujesz ruch soczewki. Jeśli to rozwiązanie nie pomogło, powtórz je kilka razy i odczekaj, aż soczewka w końcu będzie gotowa do zdjęcia. Jeśli doszło do podrażnienia oka, może konieczny być kontakt z lekarzem.
Kontakt znajduje się poza środkiem oka
Kiedy soczewka kontaktowa nie znajduje się w centrum oka, prawdopodobnie przesunęła się i schowała pod jedną z powiek. Z dużym prawdopodobieństwem nie będziesz miał problemu z określeniem, gdzie dokładnie się ona znajduje, na górze czy na dole oka. Możesz spróbować zamknąć oko i delikatnie wymacać położenie soczewki. W takiej sytuacji najlepsze co możesz zrobić to przesunąć oko w przeciwnym kierunku niż znajduje się soczewka kontaktowa, np. jeśli czujesz jej obecność na dole oka- spójrz w górę. Delikatnie masuj powiekę i mrugaj, aby przesunąć soczewkę. Jeśli soczewka nie przemieszcza się, pomóż sobie solą fizjologiczną lub roztworem płynu do płukania soczewek.
Podczas korzystania z soczewek kontaktowych może zdarzyć się, że będziesz potrzebował upewnić się, czy soczewka nie wywinęła się na lewą stronę. Ponieważ są one wykonane z bardzo miękkich materiałów podatnych na wszelkiego rodzaju gięcia dla początkującego użytkownika kontaktów może to być trudne zadanie.
Soczewki kontaktowe posiadają lewą i prawą stronę, a więc część wypukłą zewnętrzną i wklęsłą wewnętrzną. Grubość soczewek może nie być identyczna na całej powierzchni, ze względu na funkcję, jaką mają pełnić czy też wadę, jaką mają korygować. Te cechy sprawiają, że soczewka nie tylko ma lewą i prawą stronę, ale także bez trudu będziesz mógł samemu zaobserwować, kiedy soczewka jest w nienaturalnym stanie, tj. kiedy jest odwrócona na lewą stronę. Najprostszą metodą sprawdzenia, czy soczewka jest ustawione na właściwej stronie, jest jej umieszczenie na czubku palca, a następnie przyjrzeć się jej. Każda soczewka ma półkolisty kształt. Jeśli więc umieszczona na czubku palca przypomina półkolistą miseczkę, soczewka jest na prawej stronie. Jeśli po umieszczeniu soczewki na czubku palca soczewka przypomina spodek lub talerz, a więc jej krawędzie są delikatnie wywinięte na zewnątrz, soczewka jest na lewej stronie i należy ją odwrócić. Z dużym prawdopodobieństwem, gdy złapiesz soczewkę dwoma palcami, a więc jednym po stronie wewnętrzne i drugim po zewnętrznej, soczewka sama przyjmie naturalny kształt właściwą stroną na zewnątrz. Nie zaleca się takiej metody, gdyż oznacza ona zbędne dotknięcie wewnętrznej części soczewki, która najlepiej kiedy unika kontaktu z ręką. Dlatego pamiętaj, aby zawsze, przed wykonaniem jakichkolwiek czynności związanychz kontaktem z soczewkami, dokładnie umyć, spłukać czystą wodą i osuszyć ręce. Niektórzy producenci, aby ułatwić odróżnienie lewej i prawej strony soczewki stosują oznakowanie, np. numeryczne. Znajduje się ono po określonej stronie soczewki, tak aby patrząc na nią, np. od zewnątrz zobaczyć prawidłowe oznakowanie lub jego odbicie lustrzane. W ten sposób zgodnie z instrukcją producenta możesz łatwo określić, na której stronie jest soczewka.
Przed pierwszym samodzielnym zamówienie soczewek lub okularów powinieneś wybrać się do lekarza okulisty, który dokładnie zbada Twoje oczy oraz wypisze receptę. Zalecamy umówienie sie na wizytę w jednym z naszych punktów stacjonarnych, których adresy znajdziesz TUTAJ. Na recepcie znajdziesz wszystkie niezbędne do złożenia zamówienia informacje oraz dodatkowe zalecenia, jeśli pojawią się one na skutek badania wzroku. Dowiedz się jak odczytać receptę i wybrać odpowiednie soczewki.
Badanie wzroku a soczewki kontaktowe
Soczewki kontaktowe wymagają odpowiedniego badania wzroku i ich indywidualnego doboru dla oczu pacjenta. Badanie takie może wykonać okulista lub optometrysta, dobierając odpowiedni rodzaj i moc soczewek.
Informacje znajdujące sią na recepcie
W zależności od Twoich potrzeb na recepcie może znaleźć się nawet 7 parametrów, jakie będą potrzebne przy doborze odpowiednich soczewek kontaktowych. Szczególnie jeśli będzie konieczność korygowania, np. astygmatyzmu lub zalecenie używania soczewek multifokalnych.
Podstawowe trzy parametry, jakie zawarte są na recepcie:
Dodatkowe informacje zawarte na recepcie:
Ponadto na recepcie może znaleźć się oznaczenie L/OS oznaczające parametry soczewki dla oka lewego i R/OD/P oznaczające, że podane wartości są dla oka soczewki oka prawego.
Warto pamiętać, że przy zamawianiu soczewek nie rozróżnia się oka prawego i lewego. Jeśli posiadasz dwie recepty, osobne wartości dla oka lewego i osobne dla prawego, złóż zamówienie tak, jakbyś zamawiał dwa komplety soczewek o różnych parametrach. Warto również pamiętać, że recepta na soczewki kontaktowego nie stanowi podstawy do zamówienia okularów. Parametry soczewek jak i okularów mogą się od siebie znacznie różnić, co m.in. wynika z faktu, że soczewki kontaktowe znajdują się bezpośrednio na oku, a okulary kilka centymetrów przed nim.
Poniższe 5 punktów opisuje rzeczy, których nie powinieneś robić jeśli nosisz soczewki kontaktowe.
Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla każdego, kto ceni wygodę, a jednoczenie potrzebuje korekcji wady wzrku. Jeśli nie lubisz nosić okularów korekcyjnych to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W GermanOptiker znajdziesz szeroki wybór soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe wykonane są z miękkich materiałów na bazie wody. Do ich produkcji używa się materiału silikonowo-hydrożelowego. Ich zaletą jest to, że są nieodczuwalne dla naszych oczu. Cienkie i delikatne oraz niezauważalne dla innych. Idealnie dopasowują się do oka, a przy tym są całkowicie bezpieczne.
Czy wiesz, że pierwsze soczewki były wykonane ze szkła?
Dlatego też do dzisiaj możesz spotkać się z nazwą szkła kontaktowe. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych soczewki kontaktowe wymagają większej pielęgnacji. Pamiętaj, że nosisz soczewkę bezpośrednio na gałce ocznej, dlatego tak ważne jest zachowanie higieny. Nigdy nie zakładaj soczewek brudnymi rękami, używaj płynów i kropel przeznaczonych do soczewek. Soczewki przechowuj w specjalnych pojemnikach. Da Ci to gwarancję dobrego widzenia i zachowania zdrowia swoich oczu. Wybierając się na soczewki kontaktowe, decydujesz nie tylko o wyborze producenta, ale przede wszystkim o czasie ich używania.
Niezależnie od tego, które soczewki kontaktowe wybierzesz, ważne jest przestrzeganie terminu ich używania i sposobu przechowywania.
Soczewki kontaktowe są zakładane bezpośrednio na oko i dzięki temu zapewniają naturalne pole widzenia. Twój wzrok nie będzie już ograniczony oprawami okularowymi. Stosując soczewki, zobaczysz wiele ich zalet. Przede wszystkim nie parują, kiedy gotujesz i nie mokną podczas deszczu. Dlatego nie musisz ich co chwilę wycierać i czyścić. Idealnie nadają się do uprawiania różnego rodzaju sportu. Możesz jeździć w nich na rowerze, wrotkach, czy na nartach.
Chociaż okulary korekcyjne potrafią nadać styl naszemu wyglądowi, a także podkreślić kształt twarzy, to wiele osób uważa, że lepiej wygląda bez okularów. W porównaniu do okularów, soczewki kontaktowe oferują lepszy, bardziej naturalny wzrok i sposób postrzegania świata.
Technologia produkcji soczewek kontaktowych pozwoliła na stworzenie szerokiej gamy produktów. Soczewki możesz dopasować nie tylko do wady wzroku, ale również trybu życia. Daje to niespotykaną wygodę, jakiej oczekujesz po ich założeniu. Kupując soczewki kontaktowe online, możesz szybko przejrzeć całą gamę szkieł kontaktowych, dopasowując je do swoich potrzeb lub recepty. W ofercie GermanOptiker.pl znajdziesz soczewki kontaktowe różnego rodzaju:
Okres przydatności do użytku soczewek to jeden z elementów decyzyjnych przy ich wyborze. Dlatego w ofercie GermanOptiker.pl znajdziesz soczewki kontaktowe konkretnego typu:
Kupuj tanie soczewki kontaktowe online
W sklepie internetowym GermanOptiker.p znajdziesz soczewki kontaktowe kluczowych na rynku producentów.
Poznaj nasz szeroki wybór soczewek kontaktowych takich marek jak Acuvue, BioFinity, Clariti, MyDay, PureVision, Soflens i Ultra. Soczewki sferyczne oraz przeznaczone dla astygmatyzmu jak Acuvue Astigmatism, Biofinity Toric czy Ultra Astigmatism. Bez względu na to jakie masz preferencje, jeśli chcesz kupić soczewki kontaktowe sklep z soczewkami GermanOptiker.pl ma mnóstwo opcji dopasowanych do Twoich potrzeb.