Icon Szybka realizacja
Icon 15 dni na zwrot
Icon Bezpieczeństwo transakcji

Popularne soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe Acuvue od Johnson&Johnson

Acuvue

Soczewki kontaktowe American Lens

American Lens

Soczewki kontaktowe Biofinity od CooperVision

BioFinity

Soczewki kontaktowe Clariti od Bausch&Lomb

Clariti

Soczewki kontaktowe biofinity

arrow_drop_down
Filtry
Sortuj po
arrow_drop_down

Brak produktów!

Nie znaleźlismy produktów w takich kryteriach. Zmien kryteria i spróbuj ponownie.

Potrzebujesz pomocy? Nasi specjaliści chętnie pomogą.

Skontaktuj się z nami

Potrzebujesz pomocy? Nasi specjaliści chętnie pomogą.

Skontaktuj się z nami

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe to doskonały wybór dla każdego, kto ceni wygodę, a jednoczenie potrzebuje korekcji wady wzrku. Jeśli nie lubisz nosić okularów korekcyjnych to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W GermanOptiker znajdziesz szeroki wybór soczewek kontaktowych. Soczewki kontaktowe wykonane są z miękkich materiałów na bazie wody. Do ich produkcji używa się materiału silikonowo-hydrożelowego. Ich zaletą jest to, że są nieodczuwalne dla naszych oczu. Cienkie i delikatne oraz niezauważalne dla innych. Idealnie dopasowują się do oka, a przy tym są całkowicie bezpieczne.

Czy wiesz, że pierwsze soczewki były wykonane ze szkła?

Dlatego też do dzisiaj możesz spotkać się z nazwą szkła kontaktowe. W przeciwieństwie do okularów korekcyjnych soczewki kontaktowe wymagają większej pielęgnacji. Pamiętaj, że nosisz soczewkę bezpośrednio na gałce ocznej, dlatego tak ważne jest zachowanie higieny. Nigdy nie zakładaj soczewek brudnymi rękami, używaj płynów i kropel przeznaczonych do soczewek. Soczewki przechowuj w specjalnych pojemnikach. Da Ci to gwarancję dobrego widzenia i zachowania zdrowia swoich oczu. Wybierając się na soczewki kontaktowe, decydujesz nie tylko o wyborze producenta, ale przede wszystkim o czasie ich używania.

W ofercie GermanOptiker znajdziesz soczewki dzienne, soczewki tygodniowe i dwutygodniowe oraz soczewki miesięczne

Niezależnie od tego, które soczewki kontaktowe wybierzesz, ważne jest przestrzeganie terminu ich używania i sposobu przechowywania.

Dlaczego warto używać soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe są zakładane bezpośrednio na oko i dzięki temu zapewniają naturalne pole widzenia. Twój wzrok nie będzie już ograniczony oprawami okularowymi. Stosując soczewki, zobaczysz wiele ich zalet. Przede wszystkim nie parują, kiedy gotujesz i nie mokną podczas deszczu. Dlatego nie musisz ich co chwilę wycierać i czyścić. Idealnie nadają się do uprawiania różnego rodzaju sportu. Możesz jeździć w nich na rowerze, wrotkach, czy na nartach.

Chociaż okulary korekcyjne potrafią nadać styl naszemu wyglądowi, a także podkreślić kształt twarzy, to wiele osób uważa, że lepiej wygląda bez okularów. W porównaniu do okularów, soczewki kontaktowe oferują lepszy, bardziej naturalny wzrok i sposób postrzegania świata.

Jaki rodzaj soczewek kontaktowych wybrać?

Technologia produkcji soczewek kontaktowych pozwoliła na stworzenie szerokiej gamy produktów. Soczewki możesz dopasować nie tylko do wady wzroku, ale również trybu życia. Daje to niespotykaną wygodę, jakiej oczekujesz po ich założeniu. Kupując soczewki kontaktowe online, możesz szybko przejrzeć całą gamę szkieł kontaktowych, dopasowując je do swoich potrzeb lub recepty. W ofercie GermanOptiker.pl znajdziesz soczewki kontaktowe różnego rodzaju:

  • Soczewki jednodniowe: idealne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę i chce ograniczyć niezbędne czynności obsługi soczewek do minimum. Szkła jednodniowe, czyli tzw. soczewki jednorazowe, pozwalają cieszyć się z lepszego widzenia przez cały dzień lub podczas wykonywania określonych czynności, np. uprawiania sportu. Soczewki jednodniowe nie wymagają czyszczenia. Na koniec dnia możesz je po prostu zdjąć i wyrzucić.
  • Soczewki dwutygodniowe i miesięczne: to model szkieł kontaktowych, które możesz używać przez dłuższy okres (dwa tygodnie lub miesiąc). Wymagają regularnego czyszczenia i prawidłowego przechowywania. Jeden produkt starcza na znacznie dłużej niż w przypadku soczewek jednodniowych. Soczewki dwutygodniowe możesz używać nawet w trybie dzień i noc, czyli możesz w nich spać. Chociaż nie jest to rozwiązanie zalecane.
  • Soczewki kwartalne: podobnie jak soczewki miesięczne wymagają regularnego czyszczenia i przechowywania w płynie do soczewek. Mają zwiększoną wytrzymałość, dzięki czemu możesz ich używać przez trzy miesiące, bez konieczności wymiany na nowe.

 

Okres przydatności do użytku soczewek to jeden z elementów decyzyjnych przy ich wyborze. Dlatego w ofercie GermanOptiker.pl znajdziesz soczewki kontaktowe konkretnego typu:

  • Soczewki sferyczne: najbardziej popularne na rynku soczewki kontaktowe. Swoją nazwę zawdzięczają kształtowi kuli.  W zależności od wady wzroku w GermanOptiker.pl możesz wybrać soczewki o mocy ujemnej dla krótkowidzów lub dodatniej, dla dalekowidzów. Inaczej mówiąc, soczewki minusowe zakładasz przy krótkowzroczności, a plusy przy dalekowzroczności.
  • Soczewki toryczne: służą do korygowania wad refrakcji i astygmatyzmu. Są to wady, w których oczy (lub jedno oko) ma nieprawidłowo ukształtowaną soczewkę lub rogówkę. Najczęstszym objawem jest niewyraźnie widzenie. W odróżnieniu od soczewek sferycznych, soczewki toryczne, z różnymi poziomami korekcji, zapewniają poprawną ostrość widzenia niezależnie od odległości danego obiektu. Pielęgnacja i obsługa jest identyczna, jak w przypadku innych rodzajów soczewek.
  • Soczewki progresywne: soczewki multifokalne, które zapewniają poprawne widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Stosowane są najczęściej do korekcji, tzw. starczowzroczności i są polecane szczególnie dla osób po 40 roku życia.

Kupuj tanie soczewki kontaktowe online

W sklepie internetowym GermanOptiker.p znajdziesz soczewki kontaktowe kluczowych na rynku producentów.

Poznaj nasz szeroki wybór soczewek kontaktowych takich marek jak Acuvue, BioFinity, Clariti, MyDay, PureVision, Soflens i Ultra. Soczewki sferyczne oraz przeznaczone dla astygmatyzmu jak Acuvue Astigmatism, Biofinity Toric czy Ultra Astigmatism. Bez względu na to jakie masz preferencje, jeśli chcesz kupić soczewki kontaktowe sklep z soczewkami GermanOptiker.pl ma mnóstwo opcji dopasowanych do Twoich potrzeb.